Кабелі і адаптери для зарядки електромобілів на публічних станціях з Європейським штекером

Електричні автомобілі стали в Україні невід'ємною частиною трафіку. Вони мають власні номерні знаки, певні правила паркування, але головне з кожним днем розвивається їх власна зарядна інфраструктура.

Ще п'ять років тому публічні зарядні станції були великою рідкістю, тепер їх кількість обчислюється тисячами, вони охоплюють практично всі великі міста та головні автомагістралі України. Електрозаправки для електрокарів на трасах є основним фактором покупки екологічного виду транспорту.

Як знайти публічну станцію зарядки електромобілів?

Знайти громадську зарядну станцію для електромобіля не так вже й складно, особливо для мешканців великих міст України та регіональних центрів, де електрозаправки представлені в достатній кількості та забезпечують власникам електрокарів можливість постійно бути на ходу.

Електромобілісти із стажем давно знають карту електричних заправок і мають додаток білінг мережі з цінами. А ось для новачків, які тільки пересіли на “електричку”, є кілька лайфхаків:

 1. Скористатися нашою картою і відфільтрувати станції за портом вашого електромобіля. Ми в реальному часі надаємо інформацію про місцезнаходження, потужність, завантаженість та час роботи зарядних станцій.
 2. Звернути увагу на безкоштовні зарядки для електромобілів на паркінгах великих торгових центрів, будівельних мегамаркетів та АЗС, де встановлені зарядні станції, вони є в додатку PlugShare.
 3. Встановити мобільні програми національних операторів електричних зарядних станцій.

Зарядні станції постійного струму - це “швидкі” суперчарджери. В Україні вони представлені переважно пристроями потужністю 50 кВт та зосереджені переважно на мережевих АЗС.

Зарядні станції змінного струму – це трифазні пункти заряджання з потужністю від 7 до 22 кВт. В основному розташовані на паркінгах магазинів, готелів, АЗС, державних та комерційних організацій, які готові надати три фази для зарядки електромобіля.

Донедавна найпопулярнішим стандартом швидкої зарядки в Україні був CHAdeMO. Це було пов'язано з тим, що цей стандарт використовує один із найпоширеніших електрокарів в Україні – Nissan Leaf. Однак із насиченням ринку електромобілями з портом Type 2, зарядна інфраструктура змінила орієнтири на встановлення електрозаправок стандарту CCS Combo.

Крім цього, в Україні дуже багато електромобілів Tesla, які до прийняття європейського стандарту CCS Combo, використовували свій оригінальний порт, а отже вимагають адаптивного підключення. Тобто швидка зарядка тесла можлива лише через перехідник Chademo або CCS combo - Tesla.

У такій ситуації, крім пошуку зарядної станції, потрібно переконатися, чи відповідає її зарядний стандарт вашому електрокару або хоча б має відповідний перехідник.

Як відкрити електрозаправку?

Електромобільний бізнес в Україні набирає обертів не лише в продажу електрокарів, а й у плані розвитку зарядної інфраструктури. Причому другий напрямок навіть вигідніший, ніж просто продаж авто.

Наша компанія підбирає та встановлює комерційні зарядні станції для бізнесу. Ми пропонуємо кращі ціни на офіційні станції відомих виробників, а також допомагаємо створити комерційні мережі електрозаправок для бізнесу. Для отримання стабільного доходу достатньо навіть настінної станції змінного струму до 22 кВт, це не обов'язково має бути дорогим суперчарджером.

Ніша зарядної інфраструктури як бізнесу дозволяє створити непогане джерело пасивного доходу при цілком адекватних інвестиціях.

Допомогти в цьому можуть фахівці EVnoon. Ми в рамках детальних консультацій підберемо для покупки оптимальні зарядні станції за потужністю та вашим бюджетом. Крім того, для відкриття електрозаправки ми здійснюємо:

 • встановлення зарядних станцій та перевірка якості електромережі;
 • підключення комерційної зарядної станції до білінгу;
 • налаштування LTE модему або WiFi;
 • запуск у роботу з перевіркою допустимої потужності.

Також ми розповімо та покажемо як активувати прийом оплати та виплати вам доходу від бізнесу на електрозаправках.

Мережі зарядних станцій на карті

Найбільш відомими та затребуваними електрозаправками в Україні є:

 1. Autoenterprise - ціна на комерційні зарядки залежить від місця розташування та комісії яку бере власних парковки. Детально потрібно дивитися у додатку AE Charging Point ціну та доступність.
 2. Електрозаправки TOKA - всеукраїнська мережа зарядок для електромобілів. Вартість зарядки електромобіля на публічній станції в фіксована і показана в фірмовому додатку.
 3. Загальнодоступні зарядні станції Ionity - глобальна європейська мережа електрозаправок з системою оплати. Точки зарядки мережі представлені і в Україні.
 4. Заправні станції у додатку EcoFactor - білінг Еко Фактор включає загальнодоступні точки зарядки великих та малих інвесторів які встановили комерційні зарядні станції для отримання доходу. Такі станції ви можете вигідно купити у нас.
 5. Мережа зарядних станцій для електромобілів UGV Chargers.

Всі ці мережі працюють з підтримкою різних зарядних стандартів: Type 1, Type 2, CHAdeMO. За потреби купіть адаптер Tesla, перехідники CHAdeMO Tesla по вигідній ціні у нашому каталозі. З приводу надання адаптерів інформацію потрібно дізнаватись індивідуально.

Карта електрозаправок у Києві

Столиця Україна – безумовний фаворит за кількістю та різноманітністю електрозаправок в Україні. Керувати електромобілем у Києві – це зручно та економно за рахунок широкого покриття столичних вулиць мережевими та приватними зарядними станціями. Вартість зарядки електрокара на станціях змінного струму значно дешевша, а ви можете провести час за роботою в офісі чи кафе. Популярні локації зарядних станцій у Києві:

 1. Бізнес-центр "101 Tower" - детальніше дивіться огляд карти електрозарядних станцій Києва. Посилання на початку сторінки.
 2. Підземний паркінг готелю Hilton
 3. Бізнес-центр IQ, де можна провести час в спортзалі, за роботою або в ресторані. При потребі підключіться до зарядної станції ABB і відновіть запас ходу за 30-60 хв до 80%.

Публічні електрозаправки на трасі Київ - Львів

Дістатись з Києва до Львова на електрокарі не є проблемою, у розпорядженні водіїв зарядні пункти різного типу, включаючи CCS Combo зарядку та електрозаправки CHAdeMO 50 кВт. Серед популярних зарядних пунктів на маршруті можна виділити:

 1. TOKA #568,#574 Калинівка, Київська обл., на АЗС ОККО (CCS 150кВт, Chademo 50кВт)
 2. IONITY м. Житомир, вул. Отаманів Соколовських, 1;
 3. YASNO E-mobility потужністю 50 кВт на автозаправці SOCAR, с. Біла Криниця, Рівненська область;
 4. AutoEnterprise на АЗС WOG Рівненська обл., с. Бранів, вул. Корецька, 8;
 5. TOKA #575, Броди, Львівська обл., електрозаправка на АЗС ОККО (CCS 150кВт, Chademo 50кВт)
 6. TOKA #562, с. Гамаліївка на в'їзді/виїзді з м. Львів, публічна станція (хаб 2шт) на АЗС ОККО (CCS 150кВт, CHAdeMO 50кВт)

У планах відкриття двох пунктів заряджання Tesla Supercharger.

Комерційні зарядні станції по дорозі Київ - Одеса

Ще один популярний напрямок, де національні оператори зарядних станцій створили комфортні умови для подорожі електрокаром. Інфраструктура настільки розвинена, що дістатися з Києва до Одеси можна буквально на будь-якому електромобілі використовуючи такі пункти зарядки:

 1. TOKA на вул. Одеська, 50в, м. Жашків – АЗС WOG;
 2. YASNO SOCAR Київ-Одеса, 223 км, с. Ропотуха, Черкаська область;
 3. AutoEnterprise Одеська обл., Ширяївський район с. Старі Маяки, 110 км траси Одеса – Київ.